Úvod » Novinky » Podpora českých oken se zárukou původu

Podpora českých oken se zárukou původu

(28. 5. 2013, Praha, tisková zpráva AČVOV) Projekt Zaručeně česká okna vznikl jako reakce na zvyšující se konkurenční boj o zákazníka mezi českými výrobci otvorových výplní a dodavateli oken ze zahraničí. Ti se v mnohých případech prosazují u českých zákazníků nejen prostřednictvím nižší ceny, což se mnohdy odráží v nižší kvalitě produktu a v následných možných problémech s dodržením záruk, ale i vydáváním svých výrobků za tuzemské. Certifikátem Zaručeně česká okna se mohou prokazovat pouze subjekty, které vyrábějí nebo prodávají výhradně česká okna.

V roce 2012 začala aktivně působit Asociace českých výrobců otvorových výrobců (AČVOV), která si dala za cíl podporovat všechny poctivé české výrobce a prodejce oken a dveří. Prvním projektem, kterým se AČVOV prezentuje a naplňuje svoje cíle, je uvedení certifikátu Zaručeně česká okna na tuzemský trh. Cílem této certifikace je především zvýšení schopnosti orientace koncových zákazníků mezi produkty otvorových výplní na našem trhu a zvýšení tlaku na kvalitu výrobků a servisu poskytovaných nositeli certifikátu Zaručeně česká okna.

Podmínkou pro udělení certifikátu Zaručeně česká okna je, že daná firma vyrábí či prodává pouze okna nebo dveře vyrobené v ČR, čímž se rozumí, že u těchto výrobků došlo ke svaření rámů, zasklení a okování v České republice. Projekt Zaručeně česká okna má za sebou první rok fungování. Za tuto dobu prověřil na pět set subjektů a udělil více než 200 certifikátů Zaručeně česká okna. Zákazník, který vybírá pro novostavbu či rekonstrukci dodavatele oken a dveří si může ověřit původ jím dodávaného zboží v databázi certifikovaných firem Zaručeně česká okna na www.zaruceneceskaokna.cz